Náročnost trasy: nelze určit

Délka trasy:

Časová náročnost: cca 2 hodiny (pouze prohlíkda, připočtěte si ještě cestu)

Mapa: ZDE

Organizováno:


Tento výlet se od ostatních trochu lišil, nebyl organizován nikým, ale mnou samotným. Respektive, cesta do Ostravy a zpět byla historickým vlakem společnosti, no tak to už jsem jaksi zapoměl 😀 Každopádně to není podstatné. To znamelnalo, že naše cesta začala opět na „hlaváku“, odkud jsme dojeli Slováckým expresem do Kolína, kde nám odjížděl náš historický vlak směrem do Ostravy, Přikládám fotku.

Samotná cesta do Ostravy byla překvapivě velmi zajímavá a moc hezká, už jen díky tomu, že vlak nemohl vzhledem k jeho stáří jet „stošedesátkou“, jako se jezdí normálně, ale mnohem pomaleji a také měl stahovací okna! Ani nevíte jakou mi tohle udělalo radost, kam se hrabe klimatizece 🙂  Po přibližně čtyři hodiny trvající cestě jsme úspěšně dorazili do Ostravy, kde na nás již čekala Barborka. Ne, není to žádná průvodkyně, ale historická tramvaj DPO (Dopravní podnik Ostrava), něco jako máme v Praze na lince 41. Opět přikládám foto.

         

Tramvaj nás dovezla na zastávku Dolní Vítkovice, kde na nás již koukal areál DOV, kam jsme se v zápětí přemístili. Areál to byl opravdu obrovský, My jsme zde měli již sjednanou prohlídku celého areálu a tzv. „Bold Tower“, neboli vysoké pece. No musím Vám říct, že si vůbec nedokážu představit zed pracovat. Teploty přes 50°C, prach… No prý byl zázrak, když se zde pracovníci u pece dožili 50 let. Prošli jsme areál a pak se vydali nahoru na vysokou pec. Výhled zde byl na celou Ostravu a ještě dál. Sice zde hodně foukalo, ale to ničemu nevadilo.

Po dokončení přibližně dvohodinové prohlídky jsme zamířili zpět na hlavní nádraží v Ostravě, tentokrát již normálně tramvají. Na nádraží na nás již čekal tentýž vlak, jakým jsme přijeli. Cesta do Kolína byla opět naprosto skvělá a zapadající slunce tomu dodávalo tu pravou atmosféru. Po přijezdu do Kolína se naskytla skvělá příložitost si vyfotit 3 generace mašin vedle sebe. Té naší pak řadu 162/163 zvanou „Peršing“ a pak soupravu 471 nazývanou „City Elephant“

Tento výlet byl skvělý a určitě Vám doporučuji areál DOV navštívit. Galerii všech fotografií naleznete zde.

Děkuji Vám, že jste ci článek přečetli až do konce a v brzké době zase naviděnou 🙂

Návrat na hlavní stránku