Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 7 (11) KM

Časová náročnost: 4 hodiny (včetně přestávek na občerstvení)

Mapa: ZDE

Organizováno: CA Engeltour


Hádejte, kde začal tento výlet? Ano, opět v Praze, tentokrát na hlavním nádraží, odkud jsme jeli vlakem do Děčína. V Děčíně jsme přestoupili do vlaku dráhy NP, kterým jsme jeli do městečka Sebnitz a odtud nám jel autobus do Hinterhermsdorfu, kde začala naše trasa.

Nejprve jsme šli po rovné cestě, která se lehce táhla do kopce, až jsme dorzali k prvnímu občerstvení v restauraci Buchenparkhalle, odkud byl moc krásný výhled do okolí.

Po menším občerstvení jsme se vydali po modré trase, která vedla moc pěkným lesem, a po této lesní cestě jsme se dostali k samotným loďkám, které pluly po řece Křinici.

Ten den bylo velmi teplo, ale hned jak jsme se dotali dolů k loďkám, tak se vzduch ochladil, což bylo opravdu velmi příjemné. Celá cesta loďkou trvala cca 15 minut a pluli jsme kolem opravdu moc krásných a zajímavých skalních útvarů, stále zde bylo opravdu příjemně i přes to, že slunce pařilo na plné obrátky. Loďka plula a plula, až doplula do cíle naší plavby, kde byl krásný vodopád a člověkem netknutá oblast.

Vyšli jsme prudký kopec a otevřel se nám další pěkný výhled na okolní lesy. Pokachali jsme se a vraceli jsme se zpět na autobus tam, kde jsme začínali. Z Hinterhermsdorfu jsme jeli kousek před Bad Schandau, kde jsme měli dvě možnosti. Buď jít cca 4 kilometry po Malířské stezce do Bad Schandau, anebo jet Křinickou tramvají. Já jakožto milovník dopravy a všeho kolem ní, jsem si vybral druhou variantu.

V Bad Schandau byly cca 3 hodiny čas, tak si každý dělal co chtěl. Já jsem relaxoval a pak si prošel město. Po cestě jsem minul krásné náměstí s věží, nebo také vyhlášené lázně. V 18:15 nám jel přívoz na nádraží v Bad Schandau, odkud nám jel vlak do Děčína a následně zpět do Prahy,

Musím říct, že se mi tento výlet opravdu moc líbil a všem Vám ho doporučuji! 🙂

Spoustu dalších fotografií naleznete zde v galerii.

Návrat na hlavní stránku