Další místo, kam jsem se vydal, byl Dachstein, což je horský masiv v severních Alpách.


Náročnost trasy: nelze určit

Délka trasy:

Časová náročnost: cca 2-3 hodiny (pouze návštěva Dachsteinu, je nutné počítat s cestou která trvá cca 4-7 hodin, v závislosti na místě, odkud odjíždíte)

Mapa: ZDE

Organizováno: CA Cesty Evropou


Na tento výlet se vyráželo vemi brzo ráno, konkrétně ve 2:30 ráno. To bylo docela drsné, ale už teď mohu říct, že to stálo za to. Ještě jsme zastavovali v Benešově, Táboře a Česckých Budějovicích, kde přistupovali další lidé. Přibližně v 6:30 jsme překročili státní hranice s Rakouskem a čím dál tím více jsme se blížili Dachsteinu. Již na dálnici se na  nás trčily hory, které trhaly mraky a byl to moc pěkný pohled. Přibližně v 9:30 jsme dorazili do cíle – lanovka na Dachstein.A již zde jsme viděli, kam se za pár desítek minut dostaneme…

Po prvotním úžasu jsme zamířili na samotnou lanovku, která nás vyvezla na horu, kterou můžete vidět výše. A odtud byl naprosto nádherný výhled.

No není to paráda? Po krátkém obhlédnutí místa jsme se vydali na tzv. Sky walk, neboli schody do prázdna. Nejprve jsme ale museli absolvovat lanový most, který se tedy dost houpal. A já jakožto milovník výšek jsem z toho byl opravdu nadšený. Ne, dělám si srandu, tohle opravdu nemusím. Stačí mi houpající se Petřínská rozhledna…

Po tom, co jsem to úspěšně absolvoval, tak jsme se dostali do ledové jeskyně, kde bylo spoustu věcí vytvořených přímo z ledu. Bylo to moc pěkné, až jsem nevěřil, že to takhle jde.

Když jsme si to všchno prohlédli, tak jsme vyšli ven a šli jsme si ještě detailně prohlédnout okolí. Všude byl sníh. Hodně sněhu. Opravdu hodně sněhu. Konkrétně 4,8 metru!! V červnu! No, posuďte sami.

Prostě sníh kam se podíváš. Pak jsme sjeli dolů lanovkou a stavili jsme se v místní rstauraci, kde vařili moc dobře. Pak začalo hodně pršet, ale to jsme již odjížděli.

Galerii plnou fotek naleznete zde.

Návrat na hlavní stránku