Poslední výlet školního roku 2018/2019 se odehrával na Býčí Skále, kousek od města Adamov


Náročnost trasy: mírná

Délka trasy: 12 km

Časová náročnost: cca 4 – 5 hodin

Mapa: ZDE

Organizováno: CA Engeltour


Odjezd byl již tradičně z Prahy, tentokrát v 6:50 a namířeno jsme měli do města Adamov, které je kousek od Brna. Toto město je ale zvláštní v tom že se tyčí na kopci. A ne na nějakém malém. Některé domy jsou ve výšce 250 metrů nad mořem. ale sídliště se nachází ve výšce převyšující 300 metrů nad mořem. Mají zde moc pěkný kostel svaté Barbory a hned za ním se nachází bytový blok, tak zvané Hradčany.

Po náročném výšlapu až na vrchol Adamova jsme přešli na lesní cestu a tak se příjemně ochladilo. Šli jsme po modré značce, která měla název Okruh Alexandrovka, Okruh Býčí skála. Většinu cesty to bylo po vrstevnici, což bylo příjemné. Cestou jsme potkali spoustu rozcestníků.

Také jsme potkali spoustu květin, louka střídala les, les střídal louku. A najednou strom. Nikde nic, jen ten strom. Bylo to vcelku zajímavé 😀

Pokračovali jsme po modré a plynule jsme se napojili na žlutou. Šli jsme z prudkého kopce po nezpevněné cestě, až jsme došli k samotné Býčí skále. Zrovna když jsme tam byli, tak probíhal den otevřených dveří, takže jsme se podívali i do hlubin skály. Pojďme si ale říci něco k samotné Býčí skále.

Býčí skála je jeskyně nacházející se ve střední části CHKO Moravský kras, severně od města Brna, v Křtinském údolí mezi městem Adamov a městysem Křtiny. Spolu s Rudickým propadáním tvoří po Amatérské jeskyni druhý nejdelší jeskynní systém v České republice o celkové délce přes 15 kilometrů. Je to také jedno z nějvetších zimovišť netopýrů v ČR.

Byl to docela toplotní šok, jelikož venku bylo něco kolem 30°C a uvnitř pouze nějakých 8°C, takže jsme se tedy dost schladili. Fotky ze vnitř naleznete v galerii, na kterou naleznete odkaz na konci članku. Předem se omluvám za sníženou kvalitu, ale ve tmě a šeru se blbě fotí 😀

Po přibližně hodinu a půl dlouhé prohlídce jsme opět vyšli do pařáku a vydali jsme se na cestu zpět do Adamova, ale už po jiné trase, resp. opět po modré, ale dál, jelikož modrá trasa je okruh. Po cestě jsme narazili na Tajemný bar v lesním krasu.

Po cca hodině jsme došli zpět do Adamova, odkud jsme jeli zpět do Prahy.

Tento výlet se moc povedl, hlavně bylo super, že byl zrovna den otevřených dveří v Býčí skále. Všem vám doporučuji rozhodně navštívit toto místo, protože je zde hodně věcí k vidění.

Všechny fotky naleznete zde.

Návrat na hlavní stránku